از آنجایی که دستگیره هوشمند درب وجود دارد، اکثر کاربران احساس اطمینان بیشتری می کنند. مثلاً وقتی بیرون هستند، لازم نیست کلید را بگیرند. یا لازم نیست نگران ملاقات ناگهانی والدین خود باشند. با این حال، آنها از نگهداری روزانه آن مانند مسدود شدن سوراخ کلید یا اکسید شدن باتری احساس ناراحتی می کنند. بنابراین، این مقاله 5 مورد سوء استفاده رایج از قفل هوشمند درب در زندگی روزمره ما را نشان می دهد. تنها استفاده صحیح می تواند به طور موثری عمر قفل هوشمند درب را افزایش دهد.

1. به آرامی تمیز و خشک کنید

اثر انگشت و کد پین رایج ترین روش های بازگشایی قفل هستند که هر روز استفاده می شوند هر دوی این روش‌ها معمولاً اصطکاک جهتی بین دست‌های ما و اسکاج جلویی ایجاد می‌کنند همانطور که همه ما می دانیم، روان کننده ترشح شده از غدد سودوریفر در دستان ما به راحتی لکه هایی را روی سطح اسکاج به جا می گذارد که باعث می شود حسگر اثرانگشت و صفحه کلید حساس و تشخیص داده نشود.

بنابراین برای اطمینان از سرعت باز شدن قفل با اثر انگشت و پین کد، باید سنسور اثر انگشت و صفحه کلید را مرتب تمیز کنیم. در حین تمیز کردن، مطمئن شوید که سطح را به آرامی با یک پارچه خشک و نرم پاک کنید. اگر آن را با پارچه خیس یا چیز سفت پاک کنیم باعث تراوش آب یا خراش می شود.

2. روغن سبک تر اضافه نکنید

طبق استانداردهای مربوطه، قفل کارتی هوشمند درب باید مجهز به سوراخ مکانیکی قفل آزاد باشد. با این حال، ما به راحتی متوجه می شویم که کلیدهای مکانیکی به ندرت در زندگی روزمره ما استفاده می شوند. اگر کلید برای مدت طولانی استفاده نشود، ممکن است کلید نتواند به آرامی وارد و چرخانده شود. در این شرایط، برخی از کاربران به فکر اضافه کردن روغن روان کننده هستند. در واقع، این راه خوبی برای مقابله با آن نیست. گرد و غبار روی روغن روان کننده شناور است. علاوه بر این، گرد و غبار در سوراخ قفل در جمع می شود که به احتمال زیاد باعث خرابی قفل در می شود. بنابراین راه صحیح این است که مقداری گرافیت یا پودر مداد را در شکاف سیلندر قفل بمالید.

قفل دیجیتال

3. باتری را به طور منظم چک کنید

باتری نه تنها تضمینی برای استفاده عادی از قفل هوشمند درب است، بلکه بخش مهمی از ایمنی استفاده است. در طول استفاده روزانه، به خصوص در هوای تابستان یا دمای بالا باید به طور مرتب باتری را چک کنیم. اگر باتری کم است یا نشتی دارد، به موقع آن را تعویض کنید تا از زنگ زدن قفل هوشمند درب جلوگیری کنید.

برای افزایش عمر باتری، توصیه می شود باتری های قلیایی را انتخاب کنید. همچنین مراقب باشید باتری های قدیمی و جدید را با هم مخلوط نکنید. باتری های لیتیومی در معرض دمای بالا مستعد انفجار هستند. مثلا در صورت آتش سوزی در را باز نمی کند و زمان فرار و نجات را به تاخیر نمی اندازد.

4. خودتان قفل در را باز نکنید

همیشه کسی هست که دوست دارد تلفن همراه، کامپیوتر و قفل درهای هوشمند را بشکند. اما باید بپذیریم که جدا کردن قفل هوشمند درب بدون راهنمایی حرفه ای شما را ناامید می کند.

ساختار داخلی آن، با قطعات الکترونیکی پیچیده و پیچیده داخلی، اغلب بسیار پیچیده‌تر از قفل درب کلاسیک است. اگر یک فرد غیرحرفه ای سعی کند آن را جدا کند، ممکن است به لوازم جانبی داخلی آن آسیب برساند و باعث خرابی شود. بنابراین در صورت وجود هر گونه مشکل در قفل هوشمند ما، لطفا با خدمات پس از فروش برند تماس بگیرید و یا برای رفع آن با نمایندگی محلی خود تماس بگیرید.

5. در را به آرامی ببندید

اگرچه فیلیپس ایزی دارای عملکرد قفل خودکار است، اما برخی از کاربران هنوز عادت دارند درب را با قدرت زیاد ببندند. این کار به قفل درب آسیب می رساند.بنابراین، به آرامی در را می بندیم و مطمئن می شویم که قفل درب محکم در چارچوب درب قرار می گیرد. محکم زدن درب بر طول عمر قفل هوشمند درب در حال استفاده تأثیر می گذارد

تعمیر و نگهداری منظم می تواند باعث شود قفل هوشمند درب به ما خدمات بهتری بدهد.

در کنار استفاده از قفل دیجیتال می‌توانید چشمی درب دیجیتال فیلیپس را نیز تهیه و استفاده نمایید.

Views: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *