دانستنی‌ها

در دنیای تکنولوژی آیا هنوز با کلید درب را باز می‌کنید؟

در عصر فناوری، با توسعه فناوری های پیشرفته ای مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، زندگی هوشمند بیش از پیش رایج شده است. به عنوان یک شکل از کاربرد در زمینه هوش مصنوعی، فناوری بدون تماس، پرداخت بدون تماس، جریان هوشمند و باز کردن قفل تشخیص چهره به روندهای جدیدی تبدیل شده است.

فناوری بی سیم چیست؟

فناوری بدون لمس یک ادغام مؤثر از فناوری‌های جدید مختلف مانند محاسبات ابری، کلان داده و اینترنت اشیا است که در حوزه‌های مختلف زندگی روزمره ما ادغام شده‌اند. رایج ترین آنها پرداخت های بدون تماس مانند پرداخت های بدون رمز عبور برای دوچرخه های مشترک، سوپرمارکت های بدون سرنشین و خرید سلف سرویس است.

همچنین شامل بهبود سیستم پرداخت در برخی از فضاهای پارکینگ در جوامع هوشمند است. صاحبان خودرو برای پرداخت نیازی به تهیه پول نقد یا اسکن کدهای QR ندارند. دوربین های پارکینگ در ورودی ها و خروجی ها به طور خودکار شناسایی، شارژ و رها می شوند. این فناوری نه تنها مدیریت جامعه را هوشمندتر می کند، بلکه با صرفه جویی در زمان و هزینه های مدیریت، کارایی بخش مدیریت املاک را نیز بهبود می بخشد.

پرکاربردترین فناوری کور – تشخیص چهره

تشخیص چهره یک فناوری تشخیص بیولوژیکی بر اساس مشخصات چهره انسان برای شناسایی به عنوان یک فناوری بدون تماس است. ظاهر، موقعیت و روابط فضایی اندام های صورت و غیره. از طریق دوربین تصاویر و فیلم هایی از چهره انسان می گیرد ویژگی های صورت موجود در تصویر را جمع آوری می کند و به طور خودکار آن را شناسایی و ردیابی می کند و سپس تشخیص چهره را انجام می دهد.

تشخیص چهره، به عنوان یک فناوری بدون حسگر پرکاربرد، دارای مزیت تشخیص بدون حسگر، محجوب و سریع است که الزامات زندگی پرسرعت را برآورده می کند. معمولا در امنیت جامعه، پرداخت مالی، آموزش و قفل هوشمند استفاده می شود.

تشخیص چهره بدون لمس جلوی در

آیا تا به حال موقعیتی را تجربه کرده اید که پر از اشیاء سنگین به خانه برگردید اما نتوانید دست خود را آزاد کنید تا کلیدهای خود را برای باز کردن در جستجو کنید؟ و یک قفل فیلیپس هوشمند با تشخیص چهره می تواند دست شما را کاملا آزاد کند و قفل در را باز کند.

دستگیره فیلیپس اصل
قفل درب هوشمند تشخیص چهره فیلیپس DDL702-8HW از فناوری SenseTime برای تشخیص دوتایی چهره استفاده می کند. طراحی دوربین دوگانه می تواند تصاویر چشم انسان را تقلید کند و مشخصات را در همه جهات ثبت کند تا از دست رفتن داده ها به دلیل تصویربرداری مسطح دو بعدی جلوگیری کند. همچنین می تواند تصاویر، عکس ها و آرایش را با امنیت بالا به راحتی جدا کند. در عین حال، عملکرد هوشمندی برای بهبود روشنایی دارد که به طور دقیق مشخصات چهره را حتی در شرایط تاریک مشخص می کند و می تواند با شدت های مختلف نور سازگار شود. همچنین می تواند به راحتی ارتفاع 125 سانتی متر تا 200 سانتی متر را اسکن کند که برای بزرگسالان و کودکان مناسب است.
به رسمیت شناختن ممکن است به عنوان یک فناوری غیرمادی راحتی را به ارمغان بیاورد، اما می تواند یک نیاز زندگی غیر مادی را نیز برآورده کند. قفل هوشمند فیلیپس کارها را آسان می کند و از فناوری استفاده می کند تا به شما کمک کند از یک زندگی بدون دردسر لذت ببرید.
برای خرید دستگیره فیلیپس حتما دقت نمایید که توسط htnprime ضمانت شده باشد.

Views: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *