در میان فناوری‌های مختلف بیومتریک، فناوری تشخیص اثر انگشت با ویژگی‌های راحتی، سرعت و دقت بسیار در جامعه استفاده می‌شود. یک استثنا نیز قفل های هوشمند درب است. این فناوری که می تواند قفل درب ها را با یک لمس باز کند، در سال های اخیر به روشی محبوب برای باز کردن قفل تبدیل شده است.
اما آیا اثر انگشت روی قفل هوشمند درب خانه قابل تکرار است؟ اگر اثر انگشت آسیب ببیند و سپس تعمیر شود، آیا در تشخیص اثر انگشت تأثیر می گذارد؟ می توانید پاسخ برخی از سردرگمی های استفاده روزانه را در مقالات زیر بیابید.
1. آیا اثر انگشت باقی مانده روی سپر جلو قابل کپی برای باز کردن قفل است؟
لی یونگنینگ، مشاور ارشد امنیتی مرکز نظارت و بازرسی کیفیت محصولات China Lock، گفت که اثر انگشت باقی مانده بر روی قفل های هوشمند، مانند سایر اشیاء، عمدتاً توسط عرق دست ایجاد می شود. از آنجایی که ما هر روز فشار می‌دهیم، اثر انگشت‌ها به هم می‌چسبند و باز کردن قفل در را با استفاده از نوار معمولی برای کپی کردن اثر انگشت باقی‌مانده دشوار می‌کنند.
علاوه بر این، سر اثر انگشت نیمه هادی مورد استفاده در راه حل Philips EasyKey حاوی ده ها هزار خازن است. سر اثر انگشت جزئیات ریز اثر انگشت را از طریق اپیدرم پوست جمع‌آوری می‌کند، که باعث می‌شود کپی و برش اثر انگشت آسان نباشد و به طور موثر از استفاده از اثر انگشت تقلبی برای باز کردن قفل درب جلوگیری می‌کند.
2. آیا زخم انگشت بعد از بهبودی روی شناسایی اثر انگشت تاثیر می گذارد؟
اگر اثر انگشت کمی ساییده شده یا کنده شده است، نگران نباشید. دلیل آن این است که فناوری تشخیص اثر انگشت نیمه هادی فیلیپس EasyKey دارای عملکرد تعمیر اثر انگشت است که می تواند برخی از تصاویر اثر انگشت آسیب دیده یا تار را بازیابی کند. حتی اگر بافت اثر انگشت آسیب دیده باشد نیز به صورت خودکار با شناسایی دقیق و حساس و امنیت بالاتر تعمیر می شود.

نمایندگی دستگیره PHILIPS

با این حال، اگر یک اثر انگشت به شدت فرسوده یا کنده شده و باعث باز نشدن قفل هوشمند درب ضد سرقت شود، می‌توانیم چندین اثر انگشت را برای پشتیبان‌گیری وارد کنیم. Philips EasyKey به شما امکان می دهد 100 مجموعه اثر انگشت را وارد کنید تا نیازهای کل خانواده را برآورده کنید.
معمولاً انگشتان ما مجروح یا غرق شده به نظر می رسند. اگر درم انگشت آسیب نبیند، اثر انگشت پس از بهبود زخم ترمیم می شود. سپس قفل هوشمند درب منزل می تواند به طور معمول باز شود.
3. اگر تشخیص اثر انگشت حساس نباشد چه؟
هنگام استفاده از قفل هوشمند درب برای مدت طولانی، مشخص شد که تشخیص اثر انگشت حساس به نظر می رسد. معمولاً این به دلیل کثیفی روی پنجره جمع آوری اثر انگشت است. بنابراین، پنجره جمع آوری باید به طور منظم با یک پارچه نرم خشک پاک شود. مراقب باشید از پاک کننده حاوی مواد خورنده یا یک توپ تمیزکننده فولادی استفاده نکنید که باعث خراش پنجره جمع آوری اثر انگشت و متعاقباً بر روی کارایی تشخیص می شود.

Views: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *